image1 image2 image3
logo

Relacja z wycieczki - Rowerami z Bibliotekarzami

Zmień rozmiar tekstu:

Pierwszego dnia obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego (20.06.2015 r.) zaprosiliśmy Was wraz z Biblioteką Pedagogiczną w Garwolinie na wspólną wycieczkę rowerową w ramach akcji „Rowerami z Bibliotekarzami". Tego typu imprezy pod chmurką zawsze narażone są na kaprysy pogody, ale dla nas na szczęście aura w tym roku okazała się być łaskawą.

Uczestnicy stawili się licznie w parku obok biblioteki o godzinie 9:00. Na miejscu pojawili się bibliotekarze, nauczyciele, miłośnicy książki i aktywnego wypoczynku na rowerach (najmłodsza uczestniczka miała 9 miesięcy).

DSC 0212

Przed wyjazdem krótkiego pouczenia dotyczącego zasad poruszania się po drogach publicznych w rowerowym peletonie udzielił nam funkcjonariusz KPP w Garwolinie Jakub Starzyński (dziękujemy!).

DSC 0222

Jako że trasa nie była długa, to po krótkim czasie dojechaliśmy na miejsce docelowe tj. na malownicze tereny rekreacyjna w Uninie. Tutaj czekało już na nas rozpalone ognisko, nad którym można było upiec kiełbaskę.

Dla wycieczkowiczów przygotowaliśmy różne zabawy mające rozruszać zarówno ciało (bieg w workach oraz przeciąganie liny), jak i umysł (kalambury).  
Nadmiar energii można było również aktywnie wykorzystać na boisku i wiosłując w łódce po znajdującym się nieopodal stawie.

DSC 0643

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i współtworzenie bardzo miłej, familiarnej atmosfery. Mamy nadzieję spotkać się z Wami w jeszcze liczniejszym gronie za rok podczas kolejnej edycji „Rowerami z Bibliotekarzami”.

  • DSC_0226
  • DSC_0254
  • DSC_0299
  • DSC_0309
  • DSC_0526
  • DSC_0606

Więcej zdjęć (Ponad 100!) na naszym Facebookowym fanpageu

Udostępnij
2019  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie