image1 image2 image3
logo

Tydzień (Rok) E-Książki w wirtualnej czytelni

Zmień rozmiar tekstu:

Z okazji  Światowego Tygodnia E-książki przygotowaliśmy dla Państwa niezwykłą niespodziankę!
Co miesiąc (począwszy od marca br.), na stronie głównej naszej czytelni online - IBUK Libra, zamieszczana będzie jedna z książkowych nowości Domu Wydawniczego PWN.

 libra 2015 2

Wśród gorących tytułów nie zabraknie beletrystyki, literatury faktu czy publikacji popularnonaukowych. Będziecie mogli Państwo mieć możliwość zapoznania się z naszą Książką Miesiąca przez 30 dni. Czas na jej przeczytanie będzie odmierzał specjalny zegar.
Mamy nadzieję, że akcja sprawi przyjemność naszym czytelnikom, którzy w wolnym czasie i w ramach relaksu, będą mogli codziennie, przez cały rok celebrować święto książki.

Po szczegółowe informacje o sposobie rejestracji i korzystania z  internetowej czytelni IBUK Libra zapraszamy do tego zalinkowanego artykułu.

Pierwszą z udostępnionych w marcu książek jest pozycja autorstwa Evy Illouz pt. "Hardkorowy romans" będąca próbą analizy fenomenu literackiego oraz socjologicznego bestselleru E.L. James "Pięćdziesiąt twarzy Greya". Polecamy!

Hardkorowy romans book fullPięćdziesiąt twarzy Greya od momentu publikacji stało się światowym bestsellerem – miliony sprzedanych na całym świecie egzemplarzy świadczą o tym, że mamy tu do czynienia nie tylko ze świetnym marketingiem, ale przede wszystkim z trendem kulturowym na ogromną skalę. Socjolożka Eva Illouz, od lat badająca emocje w świecie kapitalizmu, zastanawia się, w jaki sposób książka, której daleko do dobrej literatury, mogła rozpalić serca tak wielu czytelników w różnych zakątkach globu. Na jaką potrzebę odpowiada przedstawiony w niej romans? Czy to możliwe, że bohaterka powieści o sadomasochistycznym związku jest ucieleśnieniem nowoczesnej feministki? Czy książka E.L. James jest zapowiedzią zmiany kulturowej, której dotąd nie byliśmy świadomi? I najważniejsze: jak to wszystko jest możliwe w zwykłym „czytadle”​ dla kur domowych?!
Przeprowadzona przez Illouz analiza to odpowiedź na głosy zafascynowanych, oburzonych i zaniepokojonych fenomenem Pięćdziesięciu twarzy Greya.
Autorka od nowej strony przedstawia relacje między literaturą a społeczeństwem.
Jedno jest pewne: Hardkorowy romans zaskakuje – niekiedy bardziej niż „powieścidło”, o którego fenomenie traktuje.

 

Udostępnij
2020  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie