image1 image2 image3
logo

Kukiełka i pacynka - Bohaterowie wierszy Juliana Tuwima

Zmień rozmiar tekstu:

W związku z trwającym Rokiem Tuwimowskim chcielibyśmy zaprosić naszych najmłodszych czytelników do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie plastycznym w którym na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Wiersze dla najmłodszych autorstwa Juliana Tuwima takie jak Słoń Trąbalski, Lokomotywa, Murzynek Bambo, Pan Hilary itd. pomimo wielu lat, które upłynęły od ich powstania nadal uczą i bawią. Wszystkie one mają za bohaterów charakterystyczne postaci, które aż proszą się o odtworzenie i nadanie im życia w postaci laleczki teatralnej. Takie też będzie Wasze zadanie.

Uczestnicy w wieku 5-10 lat za konkursowe zadanie mają stworzenie dowolną techniką laleczki przedstawiającej bohatera wybranego wiersza Juliana Tuwima. Może być to pacynka, kukiełka czy też marionetka. Wybór pozostawiamy Wam.

tuwim plakat small

Każda praca powinna być opatrzona metryczką zawierającą następujące informacje:
Imię i nazwisko oraz wiek autora  pracy, dokładny adres  wraz z numerem telefonu kontaktowego oraz imię i nazwisko opiekuna artystycznego.

Prace możecie składać do 17 grudnia br. osobiście w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, bądź przesłać do nas na adres podany na tej stronie.
Lalki oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych 5-7 i 8-10 lat, a wyników konkursu spodziewać możecie się już 19 grudnia br.
Zapraszamy!

Poniżej usłyszą Państwo wiersz Juliana Tuwima pt. Ptasie Radio w fenomenalnej interpretacji Ireny Kwiatkowskiej.

 

 

Udostępnij
2020  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie