Spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem

W dniu dzisiejszym gościliśmy w bibliotece Pana Romana Pankiewicza autora książki pt. "Islandia trzeci żywioł". Przez ponad godzinę pisarz w barwny i pełen ekspresji sposób przybliżał nam ten leżący na północnych krańcach Europy ciekawy kraj. Snuł opowieści o historii Islandii sięgającej wczesnego średniowiecza, czasów nieustraszonych wikingów. Opowiadał o zwyczajach i kulturze jej mieszkańców, potomków Leifa Erikssona, Islandczyka, który 500 lat przed Kolumbem odkrył Amerykę.

islandia plakat web

Usłyszeliśmy o tamtejszej bogatej faunie i o walczącej o przetrwanie na kamienistej glebie nielicznej roślinności. O islandzkiej diecie, w której za przysmak uchodzi hakarl czyli sfermentowane rekinie mięso. Pisarz z nostalgią wspominał piękne islandzkie pejzaże upstrzone setkami wodospadów z majestatyczne piętrzącymi się na horyzoncie groźnymi wulkanami. Uczestnicy spotkania byli pod wrażeniem zaprezentowanych zdjęć min. przedstawiających niezwykłe zjawisko atmosferyczne widoczne jedynie w okolicach koła podbiegunowego, zorzę polarną.

Po głównej części spotkania, przyszedł czas na pytania od zgromadzonej publiczności. Młodych słuchaczy interesowało wszystko, najpopularniejsza na Islandii marka samochodu i  gatunki Islandzkiej fauny. Zaspokoiwszy ciekawość audytorium, autor zakończył spotkanie rozdaniem autografów.

Poniżej znajdą Państwo zdjęcia ze spotkania autorskiego.

• dsc_0006_wynik
  • dsc_0008_wynik