image1 image2 image3
logo

Spotkania z pasjami - cykl wideokonferencji

Zmień rozmiar tekstu:

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwoinie wraz z Fundacją Orange zaprasza wszystkich czytelników na cykl spotkań/wideokonferencji pt. Spotkania z pasjami. Głównym celem projektu prowadzonego w ramach grantu z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej jest aktywizacja społeczna seniorów – sprawienie by seniorzy wyszli z domów i spotkali się ze sobą w miejscu publicznym. Chcemy stworzyć przyjazną przestrzeń, która umożliwi im nawiązywanie nowych kontaktów oraz otworzy ich na innych ludzi.

Kolejnym ważnym elementem jest rozbudzanie w nich chęci do dzielenia się swoją wiedzą, pasją z innymi. Chcemy pokazać, jak wiele osób starszych wciąż pozostaje czynna zawodowo lub jak kreatywnie wykorzystuje swój czas wolny na dokształcanie się, rozwijanie pasji, pomoc innym.

W trakcie spotkań prowadzone będą na żywo wideokonferencje z osobami znanymi seniorom np. z telewizji, które prowadzą aktywne życie i realizują swoje pasje oraz skończyły już 60 lat. Gośćmi będą również osoby starsze, które angażują się w życie społeczności lokalnych lub realizują ciekawe hobby. Specjaliści w danych dziedzinach.

Spotkania plakat

Tematyka spotkań obejmie następujące zagadnienia: profilaktyka zdrowotna, bieżące sprawy ekonomiczne, kulturalne, tradycje, rozrywka, pasje, ekologia, finanse, nowe technologie, relacje z młodszymi pokoleniami.

Gośćmi pierwszego spotkania, które odbędzie się 12 września br. o godzinie 11:00 w Centrum Informacji Lokalnej, będą Agnieszka i Marcin Kręgliccy – rodzeństwo kucharzy i restauratorów, którzy od wielu lat zaangażowani są w promocję idei świadomego odżywiania się. Oboje prowadzą również program kulinarny w telewizji na kanale Kuchnia + oraz piszą artykuły dotyczące żywienia do największych polskich gazet.

Serdecznie zapraszamy.

Udostępnij
2019  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie